Головними прорахунками у діяльності Володимира Зеленського на посаді президента є відсутність чіткої стратегії та агресивна, не властива главі держави, тональність дискусій з чиновниками на місцях.

Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповіла політолог Наталія Білоус.

На думку експерта, наразі важко оцінювати 100 днів роботи Володимира Зеленського на посаді президента України. Однією з причин є той факт, що одразу ж після президентських виборів, команда глави держави розпочала підготовку до парламентських виборів і виборці не побачили чіткої програми дій розвитку країни окрім реклами бренду «Слуга народу». Водночас чимало українців хотіли б побачити чітку стратегію розвитку конкретних напрямків, а не точкові рішення.

Головними недоліками політики новообраного президента за перший «контрольний» період, політолог вважає непрофесійний характер кадрових призначень і занадто нетипову поведінку для чиновника такого рангу.

«Ми бачимо, що на керівні посади в державі президент часто призначає своїх друзів або експертів, з якими раніше працював. Некоректною є і поведінка Володимира Зеленського – він критикує місцевих чиновників за прорахунки в їхній роботі у занадто некультурній і подекуди агресивній формі. Загалом, останні три місяці країна перебувала в якомусь сні чи жила в «серіалі», і лише зараз, коли запрацюють нова Верховна Рада і Кабінет міністрів, стане зрозуміло, хто є хто, а ейфорія та ілюзії серед населення дещо спадуть»

Водночас найголовнішим прорахунком Володимира Зеленського за 100 днів його роботи, Наталія Білоус вважає роботу в напрямку припинення війни на Донбасі.

«Складається враження, що Росія повертається до складу «Великої сімки» (G7) і світ перестає сприймати її як державу-агресора й окупанта України. На цьому напрямку зовнішньої політики офіційний Київ починає програвати. Президент має зміцнити свої позиції в аспекті захисту країни та її зовнішньої політики, призначивши команду професійних дипломатів. Водночас, країні слід переходити до формату «Держава у смартфоні» і зробити політику більш зрозумілою для кожного платника податків» — Наталія Білоус, політичний експерт

Нагадаємо, 27 серпня виповнилося 100 днів з моменту вступу Володимира Зеленського на посаду президента України.

Напередодні «контрольної дати», 20 серпня, президент США Дональд Трамп не виключив повернення Росії до складу «Великої вісімки» (G8). Однак лідери країн «Великої сімки» не підтримали таку ідею. Дискусія на цю тему була надзвичайно гострою.

Президент Володимир Зеленський заявив, що відновлення членства Росії у G8 можливе лише за умови повернення Україні тимчасово окупованого Криму, припинення війни на Донбасі та звільнення українських політв’язнів і моряків.

Детальніше про головні здобутки і прорахунки нового президента, читайте у наших матеріалах «100 днів президента: чого досяг Володимир Зеленський на посаді глави України», а також «100 днів президента: досягнення Володимира Зеленського зі знаком питання».

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *