Якщо до 27 травня відповідна петиція набере 50 тис. підписів, Бундестаг буде зобов’язаний винести питання на обговорення та голосування

МЗС України передасть до німецького Бундестагу ще понад 13 тисяч підписів під петицією. В ній закликають на державному рівні визнати Голодомор 1922-1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Він розмістив і покрокову інструкцію у своєму Фейсбуці, спеціально для тих, хто не володіє німецькою. Ініціатори петиції – українська громада Німеччини, однак під нею може підписатися кожен охочий. Підпис можна надіслати поштою, а заповнити форму в інтернеті на сайті німецького парламенту. Нині разом з електронними підписами вдалося зібрати понад 40 тисяч.

Якщо до 27 травня ця петиція набере 50 000 підписів, Бундестаг буде зобов’язаний винести питання на обговорення та голосування. Щоб зібрати необхідну кількість – залишилося лише три дні.

“Усі українці – і тут в Україні, і за кордоном – мають долучитися. Сьогодні в нас тут завдяки нашим друзям 13 тисяч підписів, які завтра зранку поїдуть до Берліна. Долучайтеся”, – звернувся Клімкін.

Довідка. Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Загальна кількість жертв Голодомору досі не підрахована, окремі історики кажуть про цифри від 3 до 7 мільйонів осіб.

Нагадаємо, як повідомляв раніше 5.ua, Петро Порошенко заявив, що історична відповідальність за Голодомор лежить на РФ як правонаступниці СРСР.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.