11 березня у приміщенні прес-центру інформаційного агентства “Українські Новини” відбувся Круглий Стіл “Подолання кризи недовіри до результатів виборів”, що був організований коаліцією громадських організацій “ГромЦВК”.

Модератором дискусії став Голова коаліції громадських організацій “ГромЦВК” Николай Волгов (Nikolay Volgov)

Андрій Єременко довів до загалу соціологічні данні, щодо довіри до виборів.

Дмитрий Лубкин, голова ГО Мій Голос та засновник Платформи Громадських Ініціатив MiyGolos.org.ua зазначив, що проблема недовіри до результатів виборів може бути вирішена за допомогою інструментів електронної демократії. Першим кроком до е-виборів може стати система паралельного підрахунку голосів.

Його підтримав політтехнолог Сергей Гайдай, який зазначив що політики, які протидіють впровадженню електронного голосування повинні відійти у політичне небуття.

Колишній член Центральної виборчої комісії Игорь Жиденко виступив на захист ЦВК та запевнив, що втручання у захищену систему Єдиної інформаційно-аналітичної системи “Вибори” неможливо але не заперечив необхідності створення різних систем паралельного підрахунку голосів задля прозорості процесу волевиявлення.

Игорь Душин (Igor Dushyn) розповів про історію створення та принципи на яких побудована система «Election Аnalytics».

Скайпом систему презентував розробник Александр Катичев. Кожен учасник круглого столу мав можливість протестувати систему у якості спостерігача чи члена дільничної виборчої комісії.

Після презентації учасники мали можливість задати питання розробникам та обмінятись думками щодо практичного використання системи ГромЦВК. Думкою, що об’єднала учасників Круглого столу, стала впевненість у необхідності впровадження системи «Election Аnalytics» задля підвищення довіри громадян до результатів виборів Президента України.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.