24 грудня 2019 року в Українському кризовому медіа-центрі (УКМЦ) було представлено онлайн-платформу «Електоральна пам’ять» (ukr.vote).
Багатовимірний електронний архів електоральних даних, покликаний зберегти і представити у найбільш детальних розрізах дані про результати минулих виборів в Україні, кандидатів, членів комісії, розробив Український центр суспільних даних за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED), США.
Зручний та уніфікований доступ до електоральної статистики, до даних минулих виборів, покликаний посилити цілісність та прозорість виборів в Україні, сприяти зменшенню фальсифікацій та маніпуляцій на майбутніх виборах, а також сприяти більш ефективним передвиборчим кампаніям у демократичному виборчому процесі.
Дані представлені у трьох основних формах:
- Інтерактивні карти
- Таблиці даних
- Діаграми статистичного аналізу
Що ж до географічної деталізації представлених даних, то їх можна розглядати на таких рівнях:
- Україна
- Область
- Виборчий округ
- Район
- Місто, громада
- Виборчі дільниці
Різні вибори пов’язані між собою — через осіб та партії, що брали участь у виборах. Відтак, можна прослідкувати електоральну історію певної партії чи особи. На даний час у базі вебсайту — 286 партій та понад 60 тисяч осіб (кандидати, члени комісій, довірені особи).
На даний час на сайті ukr.vote представлено дані виборів за 2010-2019 рр, але ресурс буде поповнюватися більш старими даними. Джерело даних для вебсайту: веб-сайт Центральної виборчої комісії, веб-сайт Державного реєстру виборців, дані OpenStreetMap.
У найближчих планах розробників «Електоральної пам’яті» — доповнення вебсайту даними більш ранніх виборів так запуск додаткових функцій сайту, а саме: повної англомовної версії (що зробить дані про українські вибори доступними усьому світу) та можливості користувачам формувати і завантажувати набори даних (у форматі відкритих даних).