Попри те, що віряни РПЦвУ хотіли зустрічати Вселенського патріарха Варфоломія в Україні із вигуками: «Наш патріарх Кіріл», в самому керівництві РПЦвУ не вважають, що їх буде коректно називати «Московським патріархатом». Керуючий справами РПЦвУ митрополит Антоній (Паканич) в інтерв’ю забороненому в Україні російському ЗМІ «‎РИА Новости» заявив, що називати їхню церкву Московським патріархатом – «антицерковно».

Про це Паканич сказав, коментуючи закон, який має на меті унормувати назву РПЦ в Україні згідно з фактичними станом речей, зокрема її підпорядкування країні агресору.

«…. були ухвалені закони, які в середовищі віруючих отримали назву “антицерковних”», – обурюються Паканич.

Він додав, що особливе місце серед «антицерковних законів» має закон, спрямований унормувати назву РПЦвУ, яка зараз ховається за українською назвою.

Пуканич нагадав, що РПЦвУ проводила акції з метою

«спонукання влади застосувати надані їй законодавством права і скасувати “антицерковні закони”».

Він додає, що для того, щоб РПЦвУ не називати Московським патріархатом «є всі законні підстави».

Водночас, митрополит РПЦвУ заявив, що «паства не має наміру відступати» в боротьбі за право не називатись Московським патріархатом, якому вона підкоряється згідно статуту.

Єрарх РПЦвУ також назвав «незаконною перереєстрацією статутів релігійних громад» всі випадки, коли громада більшістю голосів проголосувала за перехід в ПЦУ. Таких випадків Паканич нарахував близько 500. Не забув він згадати і про «захоплення», не вказуючи, що РПЦвУ блокує доступи до храмів, коли парафіяни вирішили приєднатись до Помісної Української Церкви. Часто після таких провокацій віряни, які проголосували за перехід, змушені спочатку просити в священників РПЦвУ ключі до храму, а потім, коли ті відмовляються, вже заходити без ключів, задіюючи спецтехніку та виконавчу службу.

Нагадаємо, у Кабміні не бачать правових підстав для скасування унормування назви «УПЦ» на РПЦвУ. Також релігійний експерт Олександр Єфременко розповів, що РПЦвУ і є та сама РПЦ просто під іншим “брендом”. Митрополит Епіфаній каже, що РПЦ в Україні є поза законом і не може носити назву «УПЦ». Також і єромонах, що приєднався до ПЦУ назвав «УПЦ МП» зібранням єпархій РПЦ в Україні.

df.news

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.