70% жінок, які виїхали з України через агресію РФ за кордон, мають вищу освіту. Левова частка з них – це киянки та харків’янки. Чим довше вони там будуть жити, тим більше у них мотивів не повертатися.

Країни, які приймають українців отримали найбільший ресурс, яким володіє кожна країна – молоду кваліфіковану робочу силу. На цьому наголосила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

Професорка також погодилася з твердженням, що якщо війна в Україні триватиме ще рік-два, у разі відкриття кордонів – більшість українських чоловіків поїдуть до своїх жінок та дітей в інші країни. 

“70% наших жінок, які поїхали за кордон, мають вищу освіту. Це фантастичний показник. Це пов’язано з тим, що переважною мірою їхали, по-перше, містянки. Сільське населення менше за кордон їхало. А по-друге, левова частка з них – це киянки та харків’янки. Це не зовсім типова сукупність для України, але 70% з них мають вищу освіту. Тобто, вони освічені, вони дієві. Їхні діти відвідують школи, дуже швидко опановують мову і адаптуються до нової країни. І що довше вони там будуть жити, тим більше у них мотивів не повертатися”, – пояснила Лібанова у прямому ефірі “Радіо НВ”.

На думку експертки, через величезну хвилю патріотизму багато освічених киянок та харків’янок навіть самі собі не можуть зізнатися в тому, що вони, можливо, не хочуть повертатися до України. 

“Переважна більшість, до 90% людей говорять, що вони повернуться в Україну. Я в ці цифри не вірю. Не вірю через те, що сьогодні величезна хвиля патріотизму. І на цій хвилі патріотизму наші співвітчизниці навіть самі собі не можуть зізнатися в тому, що вони, можливо, не хочуть повертатися. Тим більше вони не готові в цьому зізнатися комусь іншому”, – зазначила Лібанова.

Професорка також додала, що країни, які приймають українців, що тікають від війни, не займаються благочинністю – вони зацікавлені в цьому, адже отримали працездатних кваліфікованих молодих фахівців, готових працювати та сплачувати податки.

“Їм дуже це вигідно, тому що вони отримали кваліфіковану робочу силу, гарячу до роботи робочу силу, вони отримали багато дітей, які стануть цією робочою силою. Населення Європи без винятку старішає. Відповідно, будь-якому припливу кваліфікованої європейської робочої сили вони радіють. Особливістю українських втікачок від війни є ще те, що переважна більшість не оформлює статус біженця, а оформлює статус тимчасового захисту. Тобто, вони налаштовані на роботу. А це найбільший ресурс, яким володіє кожна країна. Вони зацікавлені в цьому”, – пояснила Лібанова.

Нагадаємо, з початку війни за кордон виїхали біля 7 мільйонів українців. Частина з них вже повернулася, але більшість жителів країни все ще перебувають у Європі.

Ольга Даниленко. bigkyiv.com.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *