Кількість згадувань про Петра Порошенка в українських ЗМІ у часи війни знизилась у 3,6 разів. А найбільше зростання кількості згадувань має Давид Арахамія. Такі результати дослідження медіа, яке провела компанія «Active Group» за допомогою власної системи контент-аналізу. Дослідження відбувалось у два періоди. Перший – з початку 2022 року до 23 лютого. Другий – з 24 лютого по 7 квітня.
Як і до війни, так і під час військових дій, понад 50% згадувань усіх депутатів припадає на 17 прізвищ. Проте російська агресія істотно вплинула на те, кого і як часто згадують.
Найбільше зростання кількості згадувань у ЗМІ отримали люди, які так чи інакше беруть участь у переговорах із російською федерацією: згадуваність Д. Арахамії зросла з 4,2% до 13,9%, Р. Умєрова – з 0,1% до 3,8%, А. Костіна – з 0,4% до 3,5% (тут та надалі для розрахунку показника за 100% було взято загальну кількість публікацій, де містилось згадування хоча би одного народного депутата за період). Позитивну динаміку згадуваності у ЗМІ має також Ілля Кива, про якого писали хоч і значно більше, проте точно не краще.
Головні довоєнні «улюбленці» медіа істотно втратили власні позиції. Особливо значним є падіння кількості згадувань про П. Порошенка (з 25,8% до 7,1%), В. Медведчука (з 8,8% до 3,7%), Ю. Тимошенко (з 4,1% до 1,9%) та Д. Разумкова (з 2,9% до 0,8%).
Варто також зазначити, що абсолютна кількість згадувань народних депутатів України в українських медіа у часи війни знизилась удвічі. Зокрема, якщо у довоєнний період 2022 року у ЗМІ щодня з’являлось у середньому 917 задувань хоча би про одного народного депутата України, то за період після 24 лютого нараховується лише 475 таких згадувань за добу.
Дослідження проводилось компанією «Active Group» з 1 січня по 7 квітня 2022 року із застосуванням власної системи контент-аналізу українських ЗМІ. Система щодня аналізує понад 3000 сайтів та телеграм-каналів, які загалом продукують від 15 до 30 тис. публікацій. На сьогодні у базі системи збережено дані за понад два роки роботи системи.