Надання Томосу про автокефалію Православній церкві України для Росії стало проблемою екзистенційною, проблемою її існування як імперії, квазі-імперії чи у іншій формі, якій вони там хочуть.

Про це в ток-шоу “Ехо України” на “Прямому” заявив політолог Андрій Окара.

“Дійсно, проблема з автокефалією для української церкви і проблема з Томосом – це проблема, яку осмислюють в Росії як проблему екзистенційну. Тобто проблема, від якої напряму залежить існування чи не існування Росії в тій формі, в якій вони хочуть, щоб вона існувала. Тобто Росія як центр “русского мира”, Росія як імперія або квазі-імперія, Росія як полюс світової геополітичної світобудови, Росія як центр православ’я. І Україна завжди робить для Росії якісь дуже неприємні фактори самим фактом свого існування”, – сказав політолог.

За його словами, це утворення нової православної української церкви можна порівняти для Росії та її майбутнього з такими подіями, як розпад Радянського Союзу чи як Майдан 2014 року.

“Тобто це надзвичайно важлива подія для історії Росії. І в Росії боролися як могли. Звичайно, боролися дуже неефективно. Тому що, якби ефективно боролися, то… Було багато моментів, де РПЦ, яку раніше треба було українською мовою називати Руська православна церква, але тепер її логічніше називати Російська православна церква. Так от, РПЦ могла і сама надати Томос про автокефалію УПЦ МП, і на Собор 15 грудня могли прийти єпископи УПЦ МП і обрати свого предстоятеля. Тобто було дуже багато факторів, де могла Москва зіграти на упередження, але не зіграла”, – завершив політолог.

Нагадаємо, 9 січня усі члени синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефаліюПравославної церкви України.

29 листопада, архієрейський синод Вселенського патріархату ухвалив текст Томосу про надання автокефалії українській православній церкві.

15 грудня в Софіївському соборі Києва відбувся Об’єднавчий Собор українських православних церков. Про те, як відбувався Собор читайте у матеріалі “Прямого”: Софія Київська, Митрополит Галльський та майбутня церква: як відбуватиметься Об’єднавчий Собор.

Під час Собору за титул предстоятеля Української православної церкви боролися представник УПЦ МП – митрополит Вінницький і Барський Симеон та представник УПЦ КП, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. В результаті двох турів виборів переміг – представник УПЦ КП Епіфаній, який отримав титул Митрополита Київського та всієї України. Що відомо про Епіфанія – читайте у матеріалі “Прямого”.

Також читайте ексклюзивне інтерв’ю з новообраним предстоятелем Православної церкви України митрополитом Епіфанієм.

20 грудня Верховна Рада ухвалила внесення змін до Закону “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій за номером 5309 . Відтепер церква, яка є частиною чи управління якої здійснюється з держави-агресора повинна відображати це у власній назві. Про те, як зміниться назва і яка подальша доля Української православної церкви Московського патріархату читайте у матеріалі “Прямого”: Геть від Московського Патріархату: про що йдеться в новому законі про перейменування церков.

6 січня відбулася церемонія підписання Томосу про автокефалію Православної церкви України за участі президента України Петра Порошенка, митрополита Київського і всієї України Епіфанія та Вселенського патріарха Варфоломія.

7 січня українці змогли побачити Томос про автокефалію української церкви. На всезагальний показ його представили в Софії Київській.

8 січня Томос про автокефалію Православної церкви України забрали з Києва для перевезення у Стамбул, де його мають завірити 11 членів Священного синоду.

9 січня, за словами представника митрополита Київського і всієї України Епіфанія отця Івана Сидора Святий і Священний Синод Вселенського патріархату підписав Томос про автокефалію в повному складі, після чого Томос повернеться в Україну назавжди.

prm.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.