Одномандатний виборчий округ № 215 охоплює частину Деснянського та частину Дніпровського районів столиці.

З урахуванням особливостей ведення виборчої кампанії кандидатами та електоральних вподобань місцевого населення, основна битва за виборців тут відбувається між Богданом Яременком, членом команди президента Зеленського, який балотується від партії «Слуга Народу», Андрієм Іллєнком, чинним нардепом, представником ВО «Свобода», та Сергієм Артеменком, висуванцем партії екс президента Порошенка «Європейська Солідарність», діючим депутатом Київради.

Отже розпочнемо з лідера перегонів.

Міжнародник Богдан Яременко – мабуть, найсильніша фігура з київських мажоритарників від президентської партії. Він відомий тим, що має понад вагомий досвід роботи дипломатом, а з початком російської агресії у 2014 році заснував аналітичний центр «Майдан закордонних справ».

У своїй передвиборчій програмі Зе!Кандидат виділив для себе наступні пріоритети: вирішення проблеми деокупації, повернення територій та встановлення миру на вигідних для України умовах. А також розв’язання застарілих проблем округа – ефективне транспортне сполучення з правим берегом та забезпечення шкіл і садочків якісною питною водою. Обіцяє створити ефективну систему ефективного парламентського та громадського контролю за місцевою владою.

Незважаючи на відсутність виборчого досвіду, Яременко організовує свою кампанію, спираючись на сучасні європейські практики: відкритість, сміливе обговорення гострих тем та пропозиції вирішення проблем округу, змагання ідей та стратегій, а не міряння «гречками-лавочками».

Зважаючи, на можливу самостійну більшість партії «Слуга Народу» у Верховній Раді наступного скликання, у Яременка є чудовий шанс реалізувати задекларовані цілі та програмні засади, маючи значну підтримку президента та уряду.

Модель поведінки Андрія Іллєнка на окрузі є зрозумілою та передбачуваною. Тим більше, що він вже двічі обирався від цього округу і гострих питань до нього у виборців накопилося чимало.

Зараз нардеп очолює міжфракційне об’єднання ВО «Свобода» в Верховній Раді та посідає 281 місце за Індексом підтримки реформ (за даними аналітичної платформи VoxUkraine). Так, саме 281 місце! Такий низький рейтинг у підтримці реформ свідчить про неможливість реалізувати Іллєнком у Парламенті задекларовані цілі та програмні засади. Яка цьому причина? Вочевидь, партія «Свобода» значно послабила свої позиції у Верховній Раді, адже представлена всього декількома мажоритарниками. Тому, перебуваючи в абсолютній меншості, свободівці не здатні впливати на вирішення тих чи інших наболілих проблем, представляючи інтереси виборця. Очевидно, що і на цих виборах партія «Свобода» також не долає виборчий бар’єр, а окремі її представники, навіть якщо і стануть народними депутатами, не зможуть ефективно працювати без широкої партійної та коаліційної підтримки.

Іллєнко йде з передвиборчою програмою «Свободи», яка складається із звичних та традиційних для неї лозунгів: ввести процедуру імпічменту президента, позбавляти нардепів мандатів за кнопкодавство, провести ще одну люстрацію, ліквідувати олігархічні монополії, встановити справедливі тарифи, забезпечити фермерів дешевими кредитами і т.д. Однак, знаходимо в програмі і хайпову новинку: свободівці пропонують позбавляти ліцензій ЗМІ, які не дотримуються мовного закону.

Конкуренцію за друге місце Іллєнку, скоріш за все, складе Сергій Артеменко. Він часто піарився на різних заходах: від відкриття дитячих майданчиків і до розважальних івентів. У цьому ж дусі він продовжує свою передвиборчу кампанію, організовуючи «розважальні толоки», концерти, шоу-програми на окрузі. Такі його дії свідчать про непрямий підкуп виборців, механізм якого він вже встиг добре вивчити. Бо за свою різноманітну політичну кар’єру цей кандидат встиг попрацювати і у команді Черновецького і на Партію регіонів. Про це повідомляє Громадський проект «Karusel-2019».

Так у 2010 році він був офіційним спостерігачем від кандидата на пост Президента України Віктора Януковича. На той момент Артеменко був заступником голови Дніпровської районної ради у м. Києві, представляючи Блок Леоніда Черновецького. А вже після Майдану Артеменко став членом ОВК від партії «Собор», яку очолював близький соратник Порошенко Анатолій Матвієнко. Молодіжне «крило» цієї партії, до речі, очолював племінник Матвієнко, Сергій Березенко, який сьогодні фігурує як один із центральних персонажів в організації «мережі» скупки голосів виборців під бувшого президента Порошенка.

У своїй програмі Сергій Артеменко не зміг запропонувати якихось «ноу-хау» чи стратегічних візій. Тож обіцяє просити виділення коштів на відновлення житлового фонду і проектування бюветів, ініціювати створення скверів. Також Артеменко задекларував у своїй програмі ініціативу введення мораторію на підвищення тарифів ЖКГ, ліквідацію усіх видів ігрового бізнесу, заборону перевірок малого бізнесу протягом трьох років з моменту реєстрації, заборону приватизації стратегічно важливих для країни підприємств, винесення наркодиспансерів за межі житлових масивів столиці.

«Результат виборів у 215 окрузі є досить передбачуваним. Єдина причина, яка завадить отримати депутатський мандат для кандидата від «Слуги народу» буде низька явка виборців та використання опонентами так званих технологічних мереж, які у цьому окрузі є досить численними, хоча їх ефективність дедалі падає. Тож виборці Богдана Яременка, мають обов’язково прийти 21 липня на дільниці аби проголосувати як за пропрезидентську партію, так і за відповідного «мажоритарника», – так прокоментував нам єдину можливу інтригу цієї кампанії політолог Даниїл Богатирьов.

Юлія Матросова, політологиня. Для POLITCONSULTANT.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *