Акції пам’яті у зв’язку із загибеллю активістки Катерини Гандзюк не призведуть до масштабного протистояння громадськості з державою, а правоохоронцям слід виконати свою роботу – знайти замовників цього ганебного злочину. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог Олександр Палій.
Експерт не вважає, що правоохоронці повільно чи непрофесійно розслідують напад на Гандзюк. Аналітик нагадав, що за останні кілька місяців були арештовані кілька виконавців цього злочину, що цілком можна вважати нормальною роботою і досягненням.
«Першою серед виконавців була затримана людина, яка взагалі планувала не напад на активістку, а мала намір вчинити крадіжку і просто стежила за будинком, де мешкала Гандзюк. Тобто, опинилася в тій ситуації випадково. Тому я б не сказав, що правоохоронці затягують розслідування. Просто на замовників не так легко буває вийти, оскільки виконавці можуть побоюватися замовників більше, ніж суду. Будемо сподіватися, що слідство дасть свій результат»
«Виконавці – це добре, але ключовий елемент цього злочину є саме ті люди, які його замовили. Якого б рівня не були замовники – бізнесмени, працівники силових структур чи просто якісь впливові люди, а може і не впливові, – це не має жодного значення. Зараз слід знайти замовників. Якби влада гальмувала розслідування нападу на Гандзюк, то навіть і виконавців досі б не затримали. Звинувачення на адресу силовиків під час таких мітингів і акцій пам’яті, пов’язане з тим, що деякі їх учасники намагаються надати питанню політичного забарвлення і використати мітинги з політичною метою. Однак, як і у випадку зі вбивством активістки Ірини Ноздровської, це не матиме якихось суттєвих результатів. Правоохоронці мають професійно виконати свою справу і завершити її до кінця. Вони уже зробили її наполовину, але її слід завершити повністю», – Політолог Олександр Палій
Водночас Олександр Палій вважає виправданим небажання активістів бачити на мітингу-реквіємі поблизу МВС народних депутатів Мустафу Найєма та Світлану Заліщук. Політолог переконаний, що депутати не мають права використовувати ім’я Гандзюк з політичною метою.
«Біля МВС активісти просто не хотіли, аби депутати піарились на цій справі. Я вважаю, що це правильна претензія, оскільки народні обранці зобов’язані приймати системні рішення, які вирішують проблеми країни. Однак наші парламентарі часто не приймають системних рішень, а намагаються зробити собі політичний піар ось такими різноманітними історіями. Замість того, аби робити свою справу, заради якої вони обрані до Верховної Ради, вони просто заробляють політичний капітал на таких акціях. Звісно ж, це обурює велику кількість громадських активістів і їх можна зрозуміти», Політолог Олександр Палій.
Нагадаємо, 31 липня у Херсоні було скоєно напад на виконуючу обов’язки керуючого справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк. Невідомий облив її сірчаною кислотою, через що чиновник отримала хімічні опіки тулуба, руки й обличчя (понад 35% тіла).
Поліція затримала п’ятьох підозрюваних у скоєнні злочину. Один з організаторів нападу на активістку служив у поліції та брав участь в АТО.
4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні через відрив тромбу. В найбільших містах відбулися акції пам’яті, під час яких висловлювалося обурення повільними темпами розслідування нападу на активістку.