У своїй промові минулого тижня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав армію країни покращити спроможність вести війну, повідомило державне ЗМІ KCNA 18 листопада.

Ці коментарі пролунали на тлі занепокоєння західних лідерів через розгортання тисяч північнокорейських солдатів у Росії для участі у війні проти України.

Як пише агентство Reuters, Кім виголосив промову на конференції командирів батальйонів і політичних інструкторів, що відбулася в Пхеньяні 15 листопада.

Він заявив, що загрозливий характер Сполучених Штатів і їхніх союзників, включаючи Південну Корею, а також їхнє військове протистояння з Північною Кореєю піднесли напруженість на Корейському півострові до «найгіршої фази в історії», що вимагає підготовки до війни.

Напередодні видання Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з оцінками деяких країн G20, повідомило, що Північна Корея може розгорнути до 100 тисяч військових для допомоги Росії у її війні проти України, якщо альянс між Пхеньяном і Москвою продовжить поглиблюватися.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України раніше повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни 23 жовтня, «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». Згодом у ГУР заявили про близько 12 тисяч військових КНДР у Росії.

Українська розвідка стверджує, що ЗСУ вже вступали у бій із північнокорейськими військами на території Курської області Росії, а президент Володимир Зеленський заявив про втрати сил КНДР.

У НАТО рішуче засудили розширення військової співпраці між Росією і КНДР. В альянсі наголосили, що відправлення північнокорейських військ є небезпечною ескалацією і порушує резолюції Ради безпеки ООН. Таке нарощування підтримки Москви в її агресивній війні проти України викликає серйозне занепокоєння міжнародної спільноти, наголошується в заяві.

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель у ході візиту до Києва 9 листопада також зазначив, що присутність північнокорейських військ на фронті є додатковою загрозою, і наголосив на необхідності дипломатичного тиску на Пхеньян.

У КНДР надання своїх військ Росії заперечують, а в РФ це прямо не підтверджують, але й не спростовують, підкреслюючи при цьому, що присутність північнокорейських військових відповідала б положенням договору між країнами, який передбачає військову й іншу допомогу сторін одна одній у разі агресії з боку третьої країни.

radiosvoboda.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *